Фото: Емили Ратајковски повторно во топлес

Една од најубавите жени на светот, атрактивната манекенка Емили Ратајковски ужива на плажа без градник.

Убавата Емили уште еднаш покажа дека не сака многу да носи градник на себе, и се почесто се фотографира без популарниот брус.

На својот Инстаграм профил, Емили објави фотографии на плажа кои ги оставија без здив нејзините машки фанови.

Додека ужива на плажа, наместо со градник, Емили голите бујни гради ги покрила со шеширче.

Ратајковски инаку е една од најпопуларните манекенки на социјалните мрежи, нејзините „жешки“ фотки на Инстаграм ги следат 24 милиони фанови,

Прославата во Париз се претвори во насилен протест со солзавец и приведени (ВИДЕО)

Во центарот на Париз, по прославата по повод падот на Бастилја, започнаа протести на медицинскиот персонал, јавуваат медиумите.

Медицинските лица, кои бараат повисоки плати, се собраа на плоштадот Република и плоштадот Бастилја. Заедно со нив излегоа на улиците и „жолтите елеци“.

Според француските медиуми, дошло до судир меѓу демонстрантите и полицијата, која фрлала солзавец врз насобраните демонстранти.

Протестите ги организирале синдикатите на медицинските работници кои, меѓу другото, побараа и зголемување на финансирањето за француските болници.

Руските научници ја завршија првата фаза од клиничките тестирање на вакцината против Ковид – 19

Првиот московски државен медицински универзитет „Сеченов“ објави на 12 јули дека е завршено тестирањето на вакцина против Ковид-19 од руско производство. 

Ова го соопшти Вадим Тарасов, директор на Институтот за транслациона медицина и биотехнологии на Првиот медицински универзитет.

Клиничкото тестирање на безбедноста на вакцината е вршено на Првиот медицински универзитет. Целта на клиничкото тестирање беше да се провери безбедноста, а не ефикасноста на новиот препарат.

Научниците планираат до 28 јули да ја завршат следната фаза клинички тестирања, насочени кон проверка на ефикасноста на новата вакцина.

Научниците проценуваат дека масовното производство на препаратот ќе започне до почетокот на септември 2020 година. Неопходно е таа претходно да добие сертификат од руските медицински органи, а тој процес ќе трае неколку дена и ќе биде завршен до почетокот на август.

ЗЕВЗЕК ИЗБОРИ 2020 - Пази петарда!

Единствено на Канал 5! Зевзечки поглед на ИЗБОРИ 2020 - утре во 12:00, 13:00, 14:00, 16:00 и 17:00 часот, на програмата на Канал 5!

Не пропуштајте!

ЗЕВЗЕК ИЗБОРИ 2020 - Пази петарда!

притисни ентер