Фановите зачудени : Девојката на Лајонел Ричи е помлада од неговата ќерка (ФОТО)

Обожавателите на пејачот Лајонел Ричи не можеле да поверуваат дека неговата долгогодишна девојка е всушност помлада од неговата ќерка.

Ричи (71) веќе некое време е во романтична врска со 30-годишната Лиса Париџи, а натписите на таблоидите велат дека се во врска од 2014 година.

Но, разликата во години неодамна предизвика интерес, откако на Твитер започнаа да кружат фотографии од музичарот и неговата партнерка, а некои наскоро забележале дека Париџи е всушност значително помлада од 39-годишната ќерка на Ричи, Никол Ричи.

Многумина на Твитер забележале и дека Ричи изгледа навистина одлично за своите години.

Парис, кој дури не била родена кога тој ги објавил класици како Easy и Three Times a Lady, по потекло е од Швајцарија и сега живее во Лос Анџелес, пренесува Унилад.

Оваа 30-годишна девојка работела и како модел во корпоративниот сектор, а сега води блог за животниот стил Dream Design Discover, а исто така е основач и извршен директор на брендот за живеење The Estate Collection, кој што продава свеќи и миризливи масла.

Видео: Корејци ја пеат „Молитва“ од Марија Шерифовиќ

На интернет се појави снимка на која музичка група од Кореја ја пее песната „Молитва“ на натпревар за пеење.

На нивните способности не остана рамнодушна ни самата Марија Шерифовиќ, која со оваа песна и донесе победа на Србија на Евровизија во 2007 година.

Пејачката го изрази своето воодушевување од нивната изведба на својот Инстаграм профил.

Таа во објавата напомена дека ова е најдоброто изведување на нејзината песна, и напиша прекрасна порака упатена до талентираните Корејци.

„Ви посакувам се најдобро во понатамошната кариера и натпреварување. Се гледаме наскоро“, напиша пејачката.

Фото: Елена Китиќ ги запали социјалните мрежи

Таа објави фотографија во костим за капење, која го покажува нејзиното совршено тело и облини.

Ќерката на пеачкиот пар Миле Китиќ и Марта Салиќ, Елена Китиќ е активна на социјалните мрежи, а фановите неретко ги изненадува со смели фотографии.

Имено, Елена, судејќи по објавите, отпатувала во потоплите краишта. Елена најпрво објави фотографија во костим за капење од една од плажите во Доминиканската република, за потоа да објави снимка на која се гледаат убавините на оваа луксузна дестинација.

Фотографијата во костим на капење на која го покажува своето совршено тело и облини, наиде на многу позитивни реакции од фановите.

„Згодна“, „Убавице“, „Жена бомба“, се само дел од коментарите.

Сирискиот претседател и неговата сопруга имаат корона

Претседателот н Сирија Бапар Ал Асад и неговата сопруга Асма се заразени со коронавирусот, но се добро и нивната состојба е стабилна, објави денес претседателството, додека во земјата расте бројот на заразени.

Ал Асад и сопругата Асма направиле ПЦР тест откако почувствувале благи симптоми на корона.

Тие ќе бидат во изолација две до три недели.

„Во текот на изолацијата која ќе трае измеѓу две и три недели тие ќе продолжат со работата од дома“, додава претседателството во соопштението.

На почетокот на март министерството за здравство извести за зголемување на бројот на инфекции и повика на строго почитување на дистанцата и оцени дека таа земја не е поштедена од другите варијанти на вирусот.

Власта на крајот на февруари најави почеток на кампања за вакцинирање на медицинскиот персонал. Сирија доби 5000 дози од кинеските вакцини за 2500 медицинари, според дневниот весник „Al-Watan“, близок до власта. Сирија исто така одобри употреба на руската вакцина.

притисни ентер