Ериксен прв пат се појави во Интер по срцевиот удар

Кристијан Ериксен за првпат го посети Интер откако преживеа срцев удар на почетокот на Европското првенство.

Данскиот играч се сретнал со директорите на клубот, новиот тренер Симоне Инзаги, соиграчите и другиот персонал, објави италијанскиот клуб.

Интер нагласува дека Ериксен е во одлична физичка и ментална состојба, и додаде дека ќе следи специјална програма за опоравување, од дански лекари во Копенхаген. Медицинскиот тим на Интер ќе биде во контакт со Данците и заедно ќе го следат процесот.

Ериксен доживеа срцев удар во 1.коло од Евро, на натпреварот помеѓу Данска и Финска, по што беше реанмиран на теренот со дефибрилатор.

Претходно, од Италија беше објавено дека сега го чекаат тестови, по што лекарите ќе одлучат дали може да игра фудбал во Серија А, но и на највисоко ниво. Како што стојат работите, тој најверојатно ќе мора да паузира минимум уште шест месеци, дури и ако тестовите се во ред.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер