Ѕвездата на „Пријатели“ на тротинет низ Њујорк, сите гледаат во неговата ќерка (ФОТО)

Дејвид Швимер, sвездата на серијалот Пријатели, чии главни протагонисти неодамна се собраа во специјална епизода за враќање, е снимен во друштво на неговата малолетна ќерка Клео, која ја има од бракот  со Зои Бакман.

Тие возеа по улиците на Њујорк на еден електричен скутер, а папараците не го пропуштија реткиот момент. Таткото и ќерката немаа кациги на главата, но носеа заштитни маски. Десетгодишната Клео на тој начин ја покажа косата во неонски розова боја откако минатата година ја избричи главата.

Како што објасни тогаш нејзината мајка, англиска уметничка и фотографка, „денешните деца им пркосат на стандардите на начин што ние возрасните не го правевме во детството“ и истакна дека тоа и дава надеж.

Дејвид и Зои биле во брак во периодот од 2010 до 2017 година.

Американскиот актер неодамна призна дека за време на снимањето имало искри помеѓу него и Џенифер Анистон, која ја играше неговата девојка Рејчел во Пријатели, но дека тие никогаш не биле без партнери во исто време, па затоа не сакале да ги расипат односите со луѓето со кои биле во врска.

Фото: Нивес повторно провоцира

Хрватската пејачка и манекенка повторно ги остави без здив нејзините фанови.

Таа овој пат е облечена во боите на Хрватска за да им пружи поддршка на фудбалските репрезентативци кои учествуваат во ЕУРО 2020.

- И денес сончање во соодветни бои ... Каде го гледате натпреварот? - напиша Нивес.

„Ма каква Карлеуша, бомба си “, стои во еден од коментарите на фотографијата.

Затворена најголемата онлајн продавница за украдени податоци

„Slilpp“ - најголемата онлајн продавница со украдени податоци, конечно е затворена.

„Slilpp“ постои од 2012 година и се проценува дека сопствениците на оваа страница заработиле милиони долари.

Тие продавале украдени податоци, од обични налози за плаќање преку Интернет до податоци за кредитни картички, тековни сметки во банка и тн.

За девет години се проценува дека е направена штета од 200.000.000 американски долари преку оваа страница.

Продадени се повеќе од 80 милиони податоци за најавување на одреден налог.

Околу 1.500 компании настрадаа од „Slilpp“ .

Интернет експерти предводени од експерти од Соединетите Американски Држави конечно и ставија крај на оваа страница и таа е под контрола на ФБИ.

Фото: Ким Кардашијан има необично Ламборџини

Ким својот автомобил го обложи сто ткаенина која наликува на крзно.

Тешко дека на обожувателите на Ламборџини би им се допаднала оваа идеја, но зад екстравагантниот потег стои добро смислен маркетинг.

Имено, Ким го направи своето Ламборџини Урус во крзно со цел да ја промовира својата продавница „Скимс“.

Ова сигурно не е најчудниот персонализиран автомобил на некои од личностите од светот на шоу-бизнисот што сме го виделе досега, но Ким успеа во тоа што го посакуваше - да го привлече вниманието на обожавателите кон нејзината продавница.

притисни ентер