Ѕвезда на Баерн преживеа сообраќајна несреќа

Во многу европски земји е ограничено движење, но тоа не е случај во Германија. Фудбалерот на Баерн тоа скапо го чинеше.

Поточно, Џером Боатенг бил учесник во сообраќајна несреќа со неговиот скап мерцедес во близина на Минхен.

Sвездата на Баерн тргнал по неговиот син вчера наутро, но во еден момент изгубил контрола над автомобилот и завршил во банкината.

Според извештајот на германската ТВО, во несреќата немало повредени, со материјална штета на возилото проценета на 25.000 евра. Полицијата соопшти дека возилото имало гуми кои не биле прилагодени на условите на патот и дека тоа е главната причина за несреќата.

притисни ентер