Договорен е најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата

Џек Грилиш е на прагот да пристигне во Манчестер Сити, пренесува Скај Спортс.

Сити му понудил на Астон Вила 100 милиони фунти, или 117 милиони фунти, за 25-годишниот играч од средниот ред. Скај пишува дека Астон Вила речиси сигурно ќе ја прифати понудата, иако пред тоа му понудиле нов договор.

Трансферот на Грилиш би станал најголем во историјата на англискиот фудбал. Претходниот рекорд го држел Пол Погба, кој бил платен 89 милиони фунти кога дојде во Јунајтед од Јувентус во 2016 година.

Претходно во преодниот рок, Сити му понудил исто толку пари на Хари Кејн, но Тотенхем ја одбил понудата и покрај желбата на Кејн да го напушти клубот. Скај пишува дека е тешко да се очекува Сити да има доволно пари сега да го донесе и Кејн, освен ако не продаде неколку првотимци.

Грилиш има играно за Астон Вила 213 пати од 2012 година и постигнал 32 гола. Играл за англиската репрезентација 12 пати.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер