Последни вести

Најважни вести

Коронавирусот однесе уште една жртва во Mакедонија

Станува збор за 65-годишна жена од Лабуништа, која имала и претходни заболувања. Во центарот н...

На ГАК почина родилка од Охрид донесена со мртов плод, се утврдува дали имала Ковид-19

Лекарите веднаш утврдиле дека бебето кое го носела во стомакот веќе било мртво, а одбидите да го ...

„Само Вистина“ со Стојанче Ангелов и Петар Колев

Големите партии се натпреваруваат во „гол“популизам, не слушнавме ништо за респиратор...

Фотографијата на бебе излекувано од тешка форма на Ковид-19 им влева надеж на Италијанците

Фотографијата на бебе излекувано од тешка форма на Ковид-19 им влева надеж на Италијанците

Станува збор за шестмесечно бебе, малиот Леонард и 102-годишна жена Грондони. Детето поминало 50 дена во болницата борејќи се со смртоносниот вирус, а неговата фотографија, направена откако тој излезе победнички, го обиколи св...

Во светот има 900 000 заразени и 45 000 починати од коронавирус

Во светот има 900 000 заразени и 45 000 починати од коронавирус

Заразата низ целиот свет не се намалува, при што епицентарот од Источна Азија се пресели во Европа и Северна Америка во последните неколку недели. Универзитетот Џон Хопкинс исто така на својата страница објави дека бројот на офиц...

Влада: Се пренаменуваат средствата од непродуктивните расходи во средства за справување со здравствено-економската криза предизвикана од коронавирусот

Влада: Се пренаменуваат средствата од непродуктивните расходи во средства за справување со здравствено-економската криза предизвикана од коронавирусот

На оваа своја седница, Владата го разгледа предлогот на Министерството за финансии за намалување на непродуктивни расходи поради справување со здравствено-економската криза предизвикана од коронавирусот КОВИД-19 и ги донесе следн...

Филипинскиот претседател за прекршителите на карантинот : Војската нека ги застрела на место

Филипинскиот претседател за прекршителите на карантинот : Војската нека ги застрела на место

„Нека ова биде предупредување за сите - слушајте ја владата во ова време затоа што клучно да имаме ред“, рече тој во говорот пред нацијата доцна синоќа, додавајќи: „И не ги навредувајте здравствените работниц...

МЗ : Резулатите на починатиот маж од Битола и починатата родилка од Охрид се негативни на Ковид – 19

МЗ : Резулатите на починатиот маж од Битола и починатата родилка од Охрид се негативни на Ковид – 19

Мажот на возраст од 66 години, кој на 30.03 од страна на МВР при извршување на рутинска контола на лице во домашна изолација, беше пронајден починат во својот стан во Битола е негативен на коронавирусот. Брисот беше земен истиот ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми