Последни вести

Најважни вести

Коронавирусот однесе вкупно 17 животи, 483 заболени, државава во исчекување на пикот

Досега 17 лица починаа од компликации од коронавирусот, а 20 се излекувани. Бројот на заболени, к...

14 прекршувања на ограничувањето на движење во Куманово , 12 приведени

Превземени се мерки и активности при што 12 лица се лишени од слобода, а за две лица се земени по...

Добра Вест: Австралијанци откриле дека лек против вошки , во лабораторија го убива Covid-19 вирусот!

Заедничка студија предводена од Институтот за биомедицина Монаш во Монаш и Институтот Доерти, отк...

Трамп во драматично обраќање до нацијата: Се приближуваме до времето што ќе биде ужасно

Трамп во драматично обраќање до нацијата: Се приближуваме до времето што ќе биде ужасно

„Ќе има многу смртни случаи“, рече Трамп во обраќањето. Тој ги отфрли критиките дека неговата администрација не сторила доволно за набавка на респиратори кои им биле потребни на многу критично болни пациенти, навед...

МТСП: Породилното отсуство се продолжува до истекот на времените мерки за заштита од ширење и превенција од коронавирус COVID-19

МТСП: Породилното отсуство се продолжува до истекот на времените мерки за заштита од ширење и превенција од коронавирус COVID-19

Со уредба со законска сила на Законот за работни односи што ја донесе Владата, отсуството од работа на работничка поради бременост, раѓање и родителство и посвојување, продолжува да тече и надоместокот на плата продолжува да се и...

Шерон Стоун со пофалба до италијанскиот Црвен Крст: Си ги изложувате животите на опасност !

Шерон Стоун со пофалба до италијанскиот Црвен Крст: Си ги изложувате животите на опасност !

"Гледам видеа на луѓе кои влегуваат за да ги преземаат жртвите на коронавирусот. Можам да видам колку добробит правите. Знам дека ги ставате во опасност животот да ги извршите тие задачи", рече актерката во видеото обја...

164 лица не ја почитувале забраната за движење, 122 приведени

164 лица не ја почитувале забраната за движење, 122 приведени

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и утврдено е дека едно лице не се придржуво до мерките за самоизолација. По однос на забраната за движење во текот на изминатите 24 ч...

Бил Гејтс ќе го финансира производството на вакцини , подготвен е да потроши милијарди долари

Бил Гејтс ќе го финансира производството на вакцини , подготвен е да потроши милијарди долари

Основачот на Мајкрософт и мултимилионер изјави за „Дејли шоу“ во четвртокот дека неговата фондација ќе помогне побргу да се мобилизира владата за борба против пандемијата на коронавирус. „Бидејќи нашата фонда...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми