ШАМПАЊЕЗ

Потребни состојки за корите: 20 јајца, 400 гр. брашно, 200 гр. мелени ореви, 2 лажици кафе и...

РОЛАТ СО ПРАЗ

Потребни состојки:   За пандишпан: 7 јајца, 1 пециво, 7 лажици брашно, половина филџ...