Бред Пит ја откри тајната на Џенифер Анистон: Тоа предизвика проблеми во бракот

Поранешниот сопруг на Џенифер Анистон, Бред Пит, ја откри нејзината добро чувана тајна во интервју кое никогаш не било емитувано, пишува магазинот Hello.

Холивудскиот актер откри дека Џенифер месечари, а овој детаљ од нејзиниот приватен живот го знаеле само најблискиот круг на луѓе.

Во едно интервју Пит откри како нејзиното месечарење предизвикувало проблеми во неговиот брак и раскажа анегдота што се случило една ноќ.

"Таа прави многу работи додека спие. Еднаш дури и се вклучи алармот на куќата, а ја најдов надвор", рекол тој и додал дека целата работа не била воопшто безопасна бидејќи во тоа време живееле во куќа лоцирана на карпа.

Пит тогаш на шега рече: „Ќе слушнам како се отвораат и затвораат фиоки во другата соба, но тогаш ќе си кажам дека кога ќе го заврши она што треба да го направи, ќе се врати во кревет. Таа зборува многу додека спие и тогаш имавме некои од најдобрите разговори“.

Да потсетиме, Пит и Анистон беа едни од најомилените холивудски парови. Тие се венчаа во 2000 година, а се разведоа пет години подоцна. Анистон се омажи за Џастин Теру, а Пит за Анџелина Џоли, но и тие бракови не издржаа.

Хамилтон ќе се обиде да научи италијански пред да се приклучи на Ферари

Седумкратниот светски шампион Луис Хамилтон одговори на прашањето дали ќе научи италијански пред да се приклучи на Ферари во 2025 година.

- Во сите овие години не можев да научам други јазици, но секако дека ќе се обидам. Се сеќавам кога се тркав со картинг во Италија, можев да научам нешто, па се надевам дека брзо ќе се сетам на овие фрази, изјави Хамилтон за официјалната веб-страница на Формула 1.

Британецот вози за Мерцедес од 2013 година. На 1 февруари се дозна дека на крајот на сезоната 2024 година ќе го напушти германскиот тим и ќе се приклучи на Ферари. Беше објавено дека Хамилтон потпишал долгорочен договор со Скудерија.

Минатата сезона, 39-годишниот Хамилтон го освои третото место во генералниот пласман на возачи, со 234 поени. /МИА

Кржовска:Случајот е пријавен во надлежните институции, ученичката доби опомена пред исклучување

Доцна попладнево со став излезе директорката на гимназијата Јосип Броз Тито, Силвана Кржовска.

Таа потврдува дека во врска со вчерашни случувања било пријавено во надлежните институции кои имаат надлежност за понатамошно постапување, без да наведе повеќе детали за какво вознемирување станувало збор.. Таа посочува дека бил одржан наставнички совет, кој едногласно изрекол педагошка мерка опомена пред исклучување за ученичката, а дека не се работело за префрлување во друг клас како што е презентирано во јавноста..

Земјоделци го навредуваа и исвиркаа Макрон на Саем за земјоделство

Земјоделците денеска го исвиркаа и навредуваа францускиот претседател Емануел Макрон на Саемот за земјоделство во Париз, незадоволни од неговата политика и барајќи мерки за подобрување на состојбата во земјоделството.

Макрон го отвори Саемот со четири и пол часа задоцнување поради судирите меѓу полицијата и земјоделците кои упаднаа на Саемот.

Иако се чинело дека ситуацијата се смирила, кога Макрон ја пресекол лентата, земјоделците извикувале „Оставка!“, „Губи се!“, „Ѓубре!“, пренесе Бета.

Сепак, францускиот претседателот разговараше еден час со земјоделците од три синдикални организации чии членови учествуваа во судирот со полицијата и рече дека „преферира дијалог наместо конфликт“. /МИА

притисни ентер