Видео: Ќерката на Мадона, Лурдес, симулирала оргија!?

Ќерката на светската музичка ѕвезда Мадона, Лурдес Леон покажа дека јаболкото не паѓа далеку од стеблото. 

Младата Леон неодамна учествувала во еден провокативен перформанс на изложбата Арт Басел во Мајами Бич. Ќерката на Мадона на изложбата учествувала во перформанс во кој се симулирала оргија.

23- годишната ќерка на Мадона и нејзиниот екс партнер Карлос Леон заедно со уште 30 модели учествувала во перформансот „ Love Different 2020“.

Лурдес се појавила меѓу последните за време на танцот и гордо ги покажала влакната под пазувите, пренесе „ Page Six“.

Мадона во едно интервју летово за „Вог“ зборувала за страста на нејзината ќерка Лурдес кон уметноста.

-Лудо е талентирана. Позеленувам од завист што е толку неверојатна во се што работи, изјавила кралицата на попот во интервјуто.

Николовски од Пробиштип: Ние сме на автопат, ВМРО-ДПМНЕ е во нивните темни подруми, ние сме за европска, а тие за режимска иднина

Генералниот секретар на СДСМ и носител на ИЕ  3 на Коалицијата „Можеме"  Љупчо Николовски, вечерва од трибината во Пробиштип оцени дека СДСМ води модерна европска кампања во која нема црни спотови,нема темнина.

Има идеи, разговори за еколошка и иновативна земја, за решавање на прашања кои досега не биле отворени.

„Ние зборуваме за новиот развој, за новата македонска економија, за родовата еднаквост, за заштита на животната средина, за отворање на нови работни места, за враќање на младите на Истокот, а ВМРО-ДПМНЕ ги покажуваат тие спотови на згрбавени луѓе, така како што тие ги замислуваат нашите сограѓани. Покажуваат спотови на темните простории во нивните подруми кои асоцираат на провизии, тендери, местенки. Ние сме на автопат, тие во нивните темни подруми. Ние сме за европска Македонија, тие за режимска Македонија во која царуваат криминалот стравот, корупцијата", рече Николовски.

Тој нагласи дека денеска изборот на граѓаните е лесен, а тоа го потврдуваат сите истражувања на јавното мислење.

„Сите истражувања на кредибилни светски агенции потврдуваат дека граѓаните се за напред, за развој, за иднина и ја поддржуваат оваа Програма која ја пишувавме 11 месеци. Ништо нема да ги спаси. Огромно мнозинство на 15 јули ќе гласа за оваа модерна, најголема и најразнолика Коалиција „Можеме", рече Николовски, се наведува во соопштението на СДСМ.

Зекири: ДУИ да ги остави граѓаните сами да одлучат за кого ќе гласаат, знам дека ќе одберат „Можеме"

Чаир се менува благодарение на Владата предводена од СДСМ и претседателот Заев.

Ако споредиме како беше Чаир за време на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ и времето на СДСМ разликата е голема. Главните патишта кои не се рехабилитираа со години, сега се изградени со стандарди. Чаирчани почувствуваа како е државата да се грижи за секој, рече потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири на вечерашната трибина на коалицијата „Можеме" во Чаир.

Набројувајќи ги Бит Пазарската улица, улицата Ѓорѓи Поп Христов во Топанско поле, Пластичарска улица, средното училиште Цветан Димов на улица Џон Кенеди, Зекири истакна дека сé ова е заслуга на СДСМ и Градот Скопје.

Ова, според него, докажува дека СДСМ на дело го покажува концептот „едно општество за сите".

-Нема веќе општина која е запоставена во зависност од тоа кои етнички групи живеат таму. Слушам, Талат Џафери нема собир со граѓани каде не ме спомнува мене, прашувал што сум правел јас? Ќе ви кажам. Јас со СДСМ и Заев, сме направиле многу. Сме членка на НАТО – тоа што за ДУИ остана само еден сон. Ги ослободивме граѓаните од страв, кога вие заедно со ВМРО-ДПНМЕ ги плашевте. Граѓаните се плашеа од тенденциозни акции на полиција организирани во доминантно албанските средини кои на крајот ќе создадат раздор и непријателства, рече Зекири.

Постигнавме, дополни, способна држава и функционални институции, што подразбира и владеење на правото и воспоставување систем на вредности со почитување на човековите права на секој поединец.

Воедно порача граѓаните да не потпаднат на предизборни влијанија.

-Пред два дена во Гази Баба им порачав на административците да не се плашат од опструкциите што ДУИ им ги прави. Сега слушам и функционери на ДУИ им опструираат на граѓаните. Нема да спомнам имиња, но знаете кои сте. Вашите функционери, Ејуп Халими и Исмет Гури ќе одат во затвор затоа што правеа изборен криминал. Оставете ги граѓаните сами да одлучат, подвлече Зекири./МИА

Претставен е Ауди со три мотори и огромна брзина

Ауди ги објави првите фотографии од S изведбата на е-трон и е-трон Спортбек, кој се карактеризира со моќен електричен погон.

Буквата Ѕ во понудата на Ауди има голема тежина, а во електричната понуда оди и чекор подалеку. Имено, овие S верзии се првите модели од големата серија со три електрични мотори, два во задниот и еден на предниот дел. Нивната синергистичка изведба е 503 КС и 973 Nm, со тоа што максималниот вртежен момент го дава за максимум осум секунди. И тоа е доволно за да стигне до 100 км на час за 4,5 секунди. Максималната брзина е ограничена на 210 км на час.

Исто така е познато дека капацитетот на батеријата е 95 kWh, што значи опсег од 359 км, или 363 км во верзијата Sportback. При стандардна употреба, Audi вози со погон на задните тркала, а интелигентната електроника обезбедува соодветно ракување. Задните електрични мотори прават погон на едно тркало, така што нема потреба да се инсталира механички диференцијал.

И ако возачот го постави ESC системот на спорт и погонот на Audi избере „динамичен“, тој ќе може да лета. Подобрена е и воздушната суспензија со патна позиција од дури 76 mm. Тркалата од 21 инчи се инсталирани како стандардни, големината е поголема со дополнителна цена. Иако станува збор за електричен автомобил, сопирачките се дополнително засилени.

Однадвор, моделот е дополнително изработен, се со цел да се потенцира спортскиот карактер. Почетната цена во Германија е околу 96.000 евра.

притисни ентер