Моника и Чендлер повторно заедно, фановите се чудат на изгледот на Метју Пери (ФОТО)

Моника и Чендлер , ликовите од серијата ,,Пријатели” повторно се заедно и тоа на селфито што го објави актерката Кортни Кокс на Инстаграм.

„Погодете со кого бев на ручек денес ... Знам !!!! Дали би можела да бидам посреќна?“, напиша Кортни покрај фотографијата со колегата Метју Пери. „Вистински пријатели“, додаде таа во хаштагот.

„Мети! Те сакам“, одговорија Џенифер Анистон , Рејчел од серијата, а одговориле и Фиби , Лиза Кудроу. „Среќно, со среќа“, напиша таа. Обожавателите тплку ги разнежи фотографијата што и дадоа повеќе од два милиони пати за само неколку часа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Guess who I had lunch with today....I KNOW!! Could I BE any happier? #realfriends

A post shared by Courteney Cox (@courteneycoxofficial) on

Но, настрана од купот еуфорични коментари за повторното обединување на омилените ликови од „Пријатели“, имаше и многумина кои беа загрижени за изгледот на Метју Пери.

"Метју воопшто не личи на Чендлер. Тој изгледа како сосема друга личност", "Што му е со лицето?", "Дали бил подложен на пластична операција?" коментираа фановите на познатиот актер.

"Тој долго време се бори со зависност и сега е на вистинскиот пат. Одлично е да го видам како се смее", напиша еден фан на Пери.

„Моника секогаш беше таму да го спаси Чендлер“, заклучија некои.

Пери, кој е номиниран четири пати за наградата Еми, никогаш не криел дека се борел со депресија и зависност, а минатата година поминал три месеци во болница поради руптура на дебелото црево.

Тој го сними својот последен филм пред околу десетина години, а последен пат се појави во серијалот во 2017 година. Кога станува збор за серијата што го прослави, истата година тој рече дека повеќе нема да снима.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

And now we’re Instagram FRIENDS too. HI INSTAGRAM 👋🏻

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

"Го имам овој постојан ноќен кошмар, не се шегувам. Понекогаш имам кошмар дека ги снимам повторно  ,,Пријатели” и никој не се грижи. Значи, ако ме прашаат, јас одбивам. Стигнавме до врвот, не можеме да го надминеме “, рече тој за Vanity Fair.

притисни ентер