Суспендиран полицаец поради жешки снимки со манекенки (ВИДЕО)

Полицаец од Флорида е префрлен од терен да работи во канцеларија , откако се појави во видео на кое глуми дека апси три полуголи манекенки.

Вилијам Бекер од Мајами Бич стана предмет на истрага на внатрешната контрола, откако сними видео во кое „апси“ три манекни облечени во провокативна долна облека, меѓу кои и Плејбој зајачицата Франсиа Џејмс, која го сподели видеото на Инстаграм.

Трите биле со лисици на рацете , а Вилијам ги придружувал во полицискиот оддел на Мајами Бич, облечен во полициска униформа. Видеото на  Френсија за еден ден има повеќе од 800.000 прегледи и е споделено од другите два модела со вкупно над два и пол милиони отворања.

"Дали ви се допаѓаат добри или лоши девојки? Кој ќе нè извлече од ова?" праша зајачицата покрај видеото.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Do you like bad girls or good girls? Who’s gonna bail us out?😳👨🏻✈️ @maddy @juli.annee

A post shared by Francia James (@francety) on

Претпоставените на Бекер брзо дознале за видеото, што резултирало во поведување истрага, а тој бил повлечен од терен и бил преместен да извршува административни должности до крајот на истрагата.

притисни ентер