Гвинет Палтроу позираше сосема гола, на многумина не им се допадна (ФОТО)

Холивудската актерка Гвинет Палтроу се соблече сосема гола и ја објави фотографијата на Инстаграм.

Фотографијата на сосема голата блондинка како вежба јога во планина излезе на профилот на Инстаграм, на Гоп, во сопственост на актерката, и не требаше долго за сликата да ги поплави светските медиуми. Иако илјадници луѓе се воодушевени од сликата, на многумина не им се допаѓа фигурата на познатата актерка.

„И се гледаат ребрата; ова е катастрофално“, „Кога ќе престане културата на анорексичните жени во медиумите“, „Изгледа како со денови да гладува“, „Ова е многу лошо, преслаба е“ се само некои од коментарите на фотографијата што собра нешто повеќе од пет илјади лајкови на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Merci Paris, I always love seeing you. @fsgeorgevparis ❤️

A post shared by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow) on

Актерката годинава ќе наполни 47 години.

притисни ентер