Надал застана во одбрана на исвирканиот Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ беше исвиркан од публиката , откако во осмина финалето на УС Опен , по загубените два сета , му го предаде мечот без борба на Стен Вавринка.

Американската публика сметаше дека Ѓоковиќ глуми повреда и се откажа, бидејќи е немоќен против Швајцарецот.

Во одбрана на најдобриот светски тенисер,денеска застана Рафа Надал, неговиот најголем ривал.

"Новак не заслужува такво однесување од публиката. Тој е одличен спортист и ако се предаде, значи дека не можел веќе да игра ", изјави Надал.

Шпанецот фуриозно напредуваше до полуфиналето и е главен фаворит за освојување УС Опен. Надал верува дека на Ѓоковиќ му било најтешко во моментот кога го предал мечот.

"Не успеа да го достигне новиот трофеј и тоа на неговата омилена подлога. Сигурно, од сите луѓе на стадионот, нему најтешко му паднало предавањето ", рече Надал, кој сега има одлична можност да го заземе првото место на ранг-листата на АТП до крајот на годината.

Фото: Порно актерката Рене му се враќа на спортот,но не го заборава ниту филмот!!

Порно актерката Рене Грејси во минатото се откажала од својата спортска кариера од материјални причини ии , и се посветила на индустријата за филмови за возрасни.

Но, сега кај Рене најверојатно се враќа спортскиот дух и откако веќе е метеријално обезбедено, благодарејќи и на „работата“ пред камерата атрактивната актерка повторно му се посевтува на спортот.

Провокативната Австралијка некогаш била перспективна натпреварувачка во В8 натпреварувањето на суперавтомобили. Но, од спортот се откажала поради преголемите трошкови и неможноста да си обезбеди егзистенција.

-Сега кога сум финансиски обезбедена можам да им се вратам на трките. Без грижа може да се тркам без да зависам од спонзорите ако нешто му се случи на мојот автомобил. Имам свој буџет, изјавила Рене.

На прашањето дали ќе остане во порноиндустријата ако му се врати на спортот атрактивната рене истакнала:

Секако дека нема да престанам со снимање, тоа ми носи одлична заработка.

Според некој наводи Грејс неделно од снимање на филмови за возрасни заработува по околу 20 000 долари.

Видео: Карлеуша во ленти!!

Српската пејачка Јелена Карлеуша повторно ги воодушеви фановите на социјалните мрежи.

Популарната Карли на радост на фановите одлучила да се снима полугола, а во преден план да ги истекне бујните гради и задникот, и видеото да го објави на Инстаграм.

Карлеуша на себе има интересен костим за капење , ленти преку градите и интимните делови од телото.

Pretty in @prettylittlething ✌🏻

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Откако атрактивната пејачка ја среди линијата скоро до совршенство сега нема проблеми во секоја објава да го истакнува своето тело.

Инцидент кај старата градска болница во Скопје, интервенирала и полицијата

Инцидентот настанал поради претходно настаната сообраќајна незгода во која било прегазено дете.

Во близина на болницата за хируршки болести Св. Наум Охридски во Скопје вечерва дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на членови на семејства при претходно случена сообраќајна незгода во која според првичните сознанија било удрено дете, изјавија за МИА од Министерството за внатрешни работи.

Екипи на МВР се излезени на лице место на увид со цел утврдување детали за настанот./МИА

притисни ентер