Мицубиши донесе одлука што ќе ги растажи купувачите

Познатиот јапонски производител на автомобили има нов сопственик , кој нанави драстични потези во пазарното работење.

Мицубиши и неговиот Лансер со години се поим за перформанси на спортски автомобил. Но , денеска Мицубиши најави дека нема веќе таква понуда и дека ќе се ориентираат кон спортски урбаните возила(СУВ).

Тоа го потврди и првиот човек на Мицубиши за Британија, Роб Линдли .

,, Фокус на Мицубиши сега се СУВ , кросовери, 4WD  погон и алтернативните извори на енергија. Мицубиши и претходно се репозиционираше , било да зборуваме за стилот на Спејскастер или спортски автомобили. “ , објасни Линдли.

Љубителите на брзината и октаните особено ќе се разочараат бидејќи иемто Еклипс Мицубиши ќе го задржи на новиот кросовер , додека Еволушн ќе стане синоним за електричен кросовер модел.

Фото: Шерон Стоун ли е ова??

Холивудската ѕвезда Шерон Стоин веќе неколку децении е една од најубавите жени на филмот.

Модните критичари многу често ја нарекуваат беспрекорно стилизирана дама, но сега атрактивната актерка изненади со бизарниот стајлинг на црвениот тепих во Лос Анџелес.

61- годишната Шерон на церемонијата во Музејот на современа уметност во Лос Анџелес се појавила облечена во плетен црн фустан со плетена црвена капа и очила за сонце.

Забележлив бил и синиот лак на ноктите на рацете, а црвениот на прстите на нозете.

Мел Б од „Спајс грлс“ пренесена во болница поради ослепување

Поранешната членка на мегапопуларниот женски бенд „Спајс грлс“ Мелани Браун позната како Мел Б хитно е пренесена во болница откако го загубила видот.

Пејачката е однесена на испитување во една болница во Лондон.

Британските медиуми пренесуваат дека на 43 годишната Мелани и сее слошило додека била во својот дом и дека нејзиното семејство веднаш повикало Брза помош. Мелани повторувала само дека „ништо не гледа“.

Пејачката инаку пред дваесетина години ласерски се обидела да ја намали диоптријата, но откако операцијата тргнала во лош правец таа трајно го загубила видот на левото око. Но, сега Мелани се пожалила дека не гледа ништо ниту на десното око и дека „ослепела“.

Фото: Бандерас шоу во Кан!

Јас стар!?

Холивудскиот актер Антонио Бандерас приреди вистонско шоу на црвениот тепих на Канскиот фестивал.

Популарниот актер им позираше на фотографите во Кан во неколку разлини улоги и покажа дека годините не му можат ништо.

Бандерас на црвениот тепих го демонстрираше својот „талент“ како гимнастичар, танчер....

Целиот перформанс го изведе пред очите на убавата колешка Пенелопе Круз.

притисни ентер