Пендаров: Во претседателската кампања многу повеќе ќе „трчаат“ претседателите на партиите отколку кандидатите

 Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вчера на конвенција во Струга ја избра професорката Гордана Силјановска Давкова за кандидат за претседател на земјата.

 За конвенцијата и процесот на делегирање на кандидати побаравме одговор и од аналитичарот Тодор Пендаров.

Го следевте настапот на Силјановска дали сметате дека се оправдани наводите на позицијата дека таа е послушник на Груевски, Мицкоски и  Иванов?

Во видеото погледнете ја целата анализа.

притисни ентер