Џоан Колионс: Не сум многу богата! (има „само“ 24 милиони фунти)

83 годишната позната актерка Џоан Колинс има куќи во Лондон и Њујорк, Холивуд и Сен Тропе, успешна кариера во филмови и сапуници и продала 50 милиони книги, а нејзиното богатство се проценува на 24,5 милиони фунти, но вели дека не е многу богата. Еве зошто.
 Во последното интервју Колинс објаснува дека не се смета за многу богата, бидејќи такпви се луѓето со „проклети“ пари, а таа такви нема. 

Интервјуто за британски медиум, беше направено за да се промовира новиот филм на Џоан Колинс „ The Time Of Their Lives“ , во кој таа игра возрасна жена која бега од дом за стари лица за да присуствува на погребот на поранешниот сопруг.

Но, неколку пати разговорот излезе од контрола поради прашања кои не и се допаднаа на актерката, меѓу кои прашањата колку години има, дали со возраста станала посмирена, и која ќе биде последната авантура во нејзиниот живот.

На првото прашање таа возврати со истото прашање до новинарот, и го праша дали неговата возраст е причината што тој не е во ред, на второто одговори одречно а на третото рече:

- Дали навистина ова е прашање? Вие зборувате глупости! Јас го живеам мојот живот и не би можела да го живеам поисполнето од сега!Image result for joan collins before after

Запознајте ја најновата Инстаграм сензација – Преубавата Италијанка Силвија Карузо (фото)

Италијанката Силвија Карузо е новата ѕвезда на Инстаграм, а вниманието на јавноста го привлече со своите сексапилни фотографии.

Како најдобар адут, таа го издвојува својот задник.

Италијаните веќе ја обожаваат, а светот и се воодушевува на 20 годишната манекенка Силвија Карузо.

Освен со моделинг, убавата бринета се занимава со водителство и успешно го води својот блог за патување.

 

Morning 🥀 Sunday ! @tigermist #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Со самото тоа, на својот Инстаграм редовно објавува фотографии од најразлични луксузни дестинации, а истакнува дека е вистински авантурист и вљубеник во модата.

 

BABE SQUAD 💛💙🧡❤️ #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Образованието и е исто така важно, па Силвија студира на студиите за комуникологија во Рим.

 

 

Bongiorno a tutti ❤️ vi è piaciuta la puntata di ieri? #silviacaruso #silvialicius

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Славниот актер и рокер доживеа нова трансформација (фото)

Познатиот холивудски актер и музичар, миленик на понежниот пол, Џони Деп, кој во последните години најчесто го гледаме во улогата на капетанот Џек Спероу во филмскиот серијал „Пирати од Карибите“, често во текот на кариерата го менуваше имиџот.

Секогаш обидувајќи се неговиот изглед да биде повпечатлив и автентичен, Деп овојпат се одлучи за нешто подрастична промена.

Eден од поновите проекти на Деп е хард рок бенд, поточно супергрупа, „Hollywood Vampire”, која ја формираше во 2015 година со познатите музичари, пејачот Алис Купер и гитаристот Џо Пери.

На актуелната турнеја на бендот, актерот и гитаристот, тргна со нова фризура.

 

Canada the other night

A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on

На аукција најстарите вина на светот – цени и до 20.000 евра

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Аукциската куќа „Жира Еншере“, вредноста на вината по шише ја проценува на околу 15.000 до 20.000 евра, пренесува „Ројтерс“.

„Експертите во 1994 година го пробаа ова вино и му дадоа оцена 9.4 од можните десет“, изјави акционерот Филип Етјеван.

Слично шише со вино во 2011 година се продаде за 57.000 евра на аукција.

притисни ентер