Приказната на Луана Вард: Запознава богати мажи со убави жени - тоа не е проституција!

Луана Вард запознава убави девојки со богати мажи но вели целта е само една - тие да стапат во брак!
Луана вели дека тоа во никој случај не е облик на проституција - таа им помага на луѓето да најдат вистинска љубов, а за својата услуга наплатува неверојатни 15 000 долари!

- Во мојата агенција се богати и убави луѓе. Ако сакате квалиетт, моарте тоа да го платите. Ова не е никаква проституција, ова функционира како сајтовите на кои луѓето сами се запознаваат, само што овде имаат посредник па се е сигурно. Нема страв на кого се можете да налетате - вели Луана.

Таа почнала да се занимава со оваа работа во Перт, кога имала 19 години, а потоа на 23 години отворила своја агенција.

- Цел живот го посветив на работата. Кој ќе дојде кај мене нема да погреши. А доаѓаат различни, нема да верувате, славни, политичари -  вели таа.

Луана вели дека нејзини клиенти се богатите мажи и убавите девојки. Тие кои бараат личност оставаат насоки, а Луана праќа фотографии и карактеристики на личноста за која смета дека ќе му биде добар пар. Ако се допаднат еден на друг им организира состанок.

- Повеќето од мажите кои ме контактираат имаат јахти, па пожелно е девојката да сака бродови. Често организираме журки на јахтите, па повеќе парови одеднаш се запознаваат - вели Луана.

- Целта е да ја најдат љубовта на својот живот. Мажите воглавно не бараат девојката да има пари, бараат да биде духовита, пријатна, да имаат заеднички интересирања. Жените од друга страна бараат некоја сигурност и добар човек на кој може да сметаат - вели Луана.

Таа вели дека е најсреќна кога оние што ги запознала ќе стапат во брак.

- Има ли поубава работа од фактот дека баш вие ги пронаоѓате сродните души! - вели Луана за својата работа.

Запознајте ја најновата Инстаграм сензација – Преубавата Италијанка Силвија Карузо (фото)

Италијанката Силвија Карузо е новата ѕвезда на Инстаграм, а вниманието на јавноста го привлече со своите сексапилни фотографии.

Како најдобар адут, таа го издвојува својот задник.

Италијаните веќе ја обожаваат, а светот и се воодушевува на 20 годишната манекенка Силвија Карузо.

Освен со моделинг, убавата бринета се занимава со водителство и успешно го води својот блог за патување.

 

Morning 🥀 Sunday ! @tigermist #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Со самото тоа, на својот Инстаграм редовно објавува фотографии од најразлични луксузни дестинации, а истакнува дека е вистински авантурист и вљубеник во модата.

 

BABE SQUAD 💛💙🧡❤️ #silvialicius #silviacaruso

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Образованието и е исто така важно, па Силвија студира на студиите за комуникологија во Рим.

 

 

Bongiorno a tutti ❤️ vi è piaciuta la puntata di ieri? #silviacaruso #silvialicius

A post shared by Silvia Caruso (@silvialicius) on

Славниот актер и рокер доживеа нова трансформација (фото)

Познатиот холивудски актер и музичар, миленик на понежниот пол, Џони Деп, кој во последните години најчесто го гледаме во улогата на капетанот Џек Спероу во филмскиот серијал „Пирати од Карибите“, често во текот на кариерата го менуваше имиџот.

Секогаш обидувајќи се неговиот изглед да биде повпечатлив и автентичен, Деп овојпат се одлучи за нешто подрастична промена.

Eден од поновите проекти на Деп е хард рок бенд, поточно супергрупа, „Hollywood Vampire”, која ја формираше во 2015 година со познатите музичари, пејачот Алис Купер и гитаристот Џо Пери.

На актуелната турнеја на бендот, актерот и гитаристот, тргна со нова фризура.

 

Canada the other night

A post shared by Johnny Depp (@johnnydeppofficial) on

На аукција најстарите вина на светот – цени и до 20.000 евра

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Во Франција на аукција наскоро ќе се најдат три шишиња од жолтото вино „Арбоа“ од 1774 година, кое спаѓа меѓу најстарите вина во светот.

Аукциската куќа „Жира Еншере“, вредноста на вината по шише ја проценува на околу 15.000 до 20.000 евра, пренесува „Ројтерс“.

„Експертите во 1994 година го пробаа ова вино и му дадоа оцена 9.4 од можните десет“, изјави акционерот Филип Етјеван.

Слично шише со вино во 2011 година се продаде за 57.000 евра на аукција.

притисни ентер