,,The Rock” објави нежно видео како со песна и покажува на ќеркичката правилно да мие раце (ВИДЕО)

Холивудскиот актер Двејн Џонсон на својот Инстаграм профил објави видео кое ги налути неговите следбеници.

Поточно, актерот снимил ритуал пред туширање во кој четиригодишна ќерка пее додека учи како правилно да ги мие рацете.

"Пред да одам под туш, Тиа бара да ја пеам песната на Моана ,,Добредојдовте’. Пред неколку недели откривме дека е забавно да им се пее на децата и да научат дека миењето на рацете е забавно. Останете здрави и безбедни", напиша актерот под видеото.

„Насмевката на нејзиното лице е совршена. Прекрасен момент“, „Таа е симпатична,„ вашето девојче е слатко, ова ме натера да се смеам “, напишаа фановите.

Со оглед на тоа дека Двејн е на видео без маица, завиткан само во крпа, фановите исто така го коментираа неговиот изглед.

„Цела минута гледав во оваа рака“, „Па, неговата рака е поголема од неговата ќерка“, „Кога ќе посакаш крпата да падне, а потоа се сеќаваш дека девојчето е таму“, се само неколку од коментарите.

притисни ентер