WhatsApp најави воведување опција што многу корисници ја посакуваа

WhatsАpp најави воведување нови промени.

Тоа е опцијата наречена View Once, благодарение на која испратените фотографии и видеа ќе бидат избришани веднаш откако примачот ќе ги отвори и прегледа, објавена е на официјалната страница на WhatsApp.

Оваа опција за првпат е популаризирана од Snapchat, а ја има и Instagram. На WhatsApp, опцијата ќе може да се користи со притискање на ознаката 1, која ќе се појави веднаш до знакот за испраќање фотографии и видеа.

Материјалот испратен со помош на опцијата View Once нема да биде зачуван на телефоните и е шифриран. Откако примачот ќе ја отвори фотографијата, таа исчезнува од разговорот и останува известување на екранот дека содржината е отворена и повеќе не е достапна. Опцијата треба да биде достапна оваа недела.

Бројни платформи започнале да воведуваат различни опции што ќе им овозможат на корисниците поголема контрола и заштита на приватноста и содржината што ја испраќаат. Но, нема апсолутна заштита бидејќи секогаш постои можност некој да направи слика од екранот кога фотографијата се испраќа со помош на опцијата View Once.

Хрватска: 15 починати 837 нови случаи на ковид -19

Во изминатото деноноќие во Хрватска се регистрирани нови 837 слачиа на зараза со Ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. 

Од последици предизвикани од коронавирусот во последите 24 часа починале 15 лиц граѓани се водат како активни на корона.

На болничко лекување се 692 пациенти, од нив 99 се вклучени на респиратор.

Фото: Карлеуша во латекс со фатомка на лицето

Ново провокативно издание на српската пејачка Јелена Карлеуша.

Популарната и атрактивна пејачка повторно со фотографии предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи.

Русокосата пејачка на фотките позира во скапоцени парчиња од брендот „Долче Габан“ . Парчиња кои според податоците од интернет вредат скоро 400 евра. Долната облека Карлеуша ја надополнила со латекс панталони и ракавици.

За фановите најитересни биле фантомката и бујните гради на пејачката.

Фото: Анонимни убавици со истакнати облини

Убави девојки секојдневно предизвикуваат воздишки на социјалните мрежи.

Овие девојки знаат како да го привлечат вниманието на фановите на социјалните мрежи.

Девојките вообичаено на социјалните мрежи објавуваат фотографии на кои гордо ги истакнуваат своите бујни облини, посебно задниците.

притисни ентер