Volkswagen објави виртуелна прошетка низ откажаниот саем за автомобили во Женева (ВИДЕО)

Благодарение на модерната технологија, Фолксваген се обидува да ги минимизира штетите предизвикани од откажувањето на салонот во Женева.

Еден од чекорите е да се вратиме во Женева на откажаниот Саем. Се разбира, ова е виртуелна посета, а за тоа ќе можете да го истражувате скоро целиот спектар.

Виртуелна турнеја низ штандот со вистинска музика и осветлување ви нуди можност да прошетате во близина на големите иновации на Фолксваген, од семејството на ИД до новата осма генерација Голф во супер интересните верзии на GTI, GTD и GTE.

Со оглед на откажувањето на многу салони, ова е веројатно најмногу што ќе можеме да го видиме во наредните месеци.

притисни ентер