Во Шведска се возат камиони без возачи, компаниите масовно ги нарачуваат (ВИДЕО)

Возејќи камион со приколка тежок четириесет тони на автопатот јужно од Стокхолм, возачот го држи погледот кон патот, но чудно, неговите раце не се на воланот.

Наместо тоа, камионот вози сам, со возачот Роџер Нордквист, подготвен само во случај на неочекувани проблеми.

Шведскиот производител на камиони Scania не е единствениот производител на камиони што развива автономни возила, но неодамна стана првиот во Европа кој ги користи за испорака на комерцијални стоки.

„Ја земаме стоката и ја транспортираме од точката А до точката Б, целосно автономно“, изјави за AFP Питер Хафмар, шеф на автономни решенија во транспортниот оддел на Scania во Содертале, јужно од Стокхолм.

Во пилот проектот, самоуправувачки камион маневрира на потег од приближно 300 километри помеѓу Седертале и Јонкопинг во јужна Шведска, а испорачува брза храна. Однадвор, возилото изгледа речиси како и секој друг камион, но има вградени камери и два сензори на покривот.

Во кабината, воланот и седиштата се таму каде што ги очекувате, но контролната табла е полна со бројни уреди и екрани, а многу жици водат до решетката за компјутер што се наоѓа зад совозачкото седиште.

Инженерот Горан Фјалид седи до возачот на совозачкото седиште, со погледите вперени во лаптопот што добива видео снимки од камерите на камионот и го следи треперливиот текст со информации.

Вториот екран прикажува 3D визуелизација на камионот на патот и сите возила во близина. Камионот ги комбинира сите податоци од различните сензори со ГПС системот, при што различните технологии делуваат како резервни копии една од друга.

„Доколку ознаките на патот исчезнат некое време, се користи GPS и камионот останува на својата лента“, објасни Фјалид, додавајќи дека е подобро да се вози сам отколку кога го управуваш рачно.

Тој признава дека биле потребни многу обиди и грешки за да се доведе камионот во сегашната состојба. „Работите требаше да се прилагодат, како на пример како камионот се спојува во сообраќајот на автопат и што да се прави кога друг автомобил ќе го помине патот пред него.“

Секој пат кога камионот прави нешто неочекувано, како што е сопирање или забавување без очигледна причина, Фјалид го запишува точниот момент кога тоа се случило за да може подоцна да се прегледаат дневниците и податоците. Сензорите на камионот исто така се калибрираат секојдневно пред да излезат на пат.

Хафмар вели дека сè уште има пречки што треба да се отстранат пред камионите без возачи да станат вообичаени на патиштата, и во однос на технологијата и законодавството. Тоа се очекува да се реши до крајот на 2020-тите или почетокот на 2030-тите, вели Хафмар.

Појавата на самоуправувачки камиони може да се смета за закана за работата на возачите на камиони, едно од најчестите занимања во светот. Но, Хафмар верува дека се потребни автономни возила за да се реши глобалниот недостиг на возачи.

Тој вели дека ќе помине долго време пред вештачката интелигенција да може да се справи со сите аспекти на логистиката. Тој објаснува дека првично автономните камиони веројатно ќе се користат за долги патувања, но последните километри до продавницата и купувачот сепак ќе ги прават луѓето.

Според јунскиот извештај на Меѓународната унија за патен транспорт (ИРУ), во светот минатата година имало околу 2,6 милиони непополнети работни места за возачи на камиони.

Хафмар укажува на други потенцијални предности: бидејќи на компјутерите не им треба одмор или спиење, возилата можат да патуваат во моменти кога сообраќајот е помалку густ или да возат побавно, но подолго, за да заштедат гориво.

Има бројни компании во трката за лансирање на самоуправувачки камиони. Стартапите Aurora, Waymo, Embark, Kodiak и Torc (заедно со Daimler) спроведуваат тестови во Соединетите Држави, додека кинеската Baidu најави самоуправувачки камион кон крајот на 2021 година.

Во Европа, Iveco соработува на оваа работа со калифорнискиот старт-ап Plus со поддршка на Amazon. Шведската компанија Einride, исто така, планира наскоро да започне со тестирање на германските патишта.

Утре променливо облачно и студено

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено, попладне со делумно намалена облачност. 

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -8 до -2, а максималната ќе достигне од 1 до 9 степени.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне 5 степени.

Следува период на променливо облачно и студено време. Во вторник локално ќе провејува слаб снег и ќе дува засилен северен ветер. Во среда ќе има преодно намалување на облачноста, а од четврток повторно повремено ќе има слаби врнежи претежно од снег, велат од УХМР.

Магла со видливост до 50 метри на патниот правец Тетово – Попова Шапка

Магла со видливост од 40 до 50 метри има на патниот правец Тетово – Попова Шапка, соопштија вечерва од Авто-мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на останатите државни патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, се наведува во соопштението.

Од АМСМ препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата.

– Особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево, се нагласува во соопштението.

За брзо возење на територија на СВР Битола санкционирани 87 возачи

Вкупно 87 возачи се казнети при засилената акциска контрола за санкционирање на лица кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната што денеска во периодот од 10.00 до 15.00 часот беше спреведена на територијата на СВР Битола. 

Од нив, како што информира МВР, 59 ја пречекориле брзината во населено место, а 28 надвор од населено место.

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Од МВР најавуваат дека и во наредните денови же продолжат засилените акциски сообраќајни контроли и апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за, како што велат, да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

притисни ентер