Учениците од V одделение ги дочекаа учебниците по Македонски јазик пред крајот на учебната год.

Петтоодделенците ги дочекаа учебнците по македонски јазик, но, буквално на самиот крај од учебната година, што ги разочара дури и најголемите оптимисти. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер