Ковачевски: Не е точно дека некои пратеници од СДСМ нема да ги поддржат уставните измени

Премиерот Ковачевски нема поединечно да ги убедува пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да гласаат за уставните измени. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер