Како замрзнувањето на цените ќе се одрази на стандардот на граѓаните?

Граѓаните воздржани по најавите за нови замрзнувања на цените. Според нив, оваа одлука е задоцнета, а некои сметаат дека треба да се вратат цените на нивото пред почетокот на пандемијата на Ковид-19. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер