Ковачевски: Борбата против корупцијата е високо на мојата агенда

По членството во НАТО и преговорите со ЕУ, најкрупен проблем кој треба да се решава во идниот период е борбата со корупцијата - изјави премиерот Ковачевски, кој смета дека на ова прашање треба да се посвети цело општество, а не само извршната власт. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер