Кривична пријава за малолетник кој испратил една од лажните дојави за бомби во училиштата

Малолетник од Скопје доби кривична пријава за сторено дело тероризам. Малолетникот инспириран од претходните објави за поставени лажни бомби во неколу средни училишта во Скопје решил дека испрати заканувчка порака за поставена бомба. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер