Бугарија гласа, ќе добие ли стабилна влада во четвртиот обид за две години?

Без големи очекувања дека ќе се формира стабилна влада, во Бугарија денеска се одржуваат четвртите предремени парламентарни избори во последните две години.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер