Пуштен во употреба гасниот интерконектор Грција-Бугарија, ќе означи ли нова ера?

Започнува новата ера на енергетски план, енергетската карта во Европа се менува, пораки по денешното пуштање во употреба на гасниот интерконектор Грција – Бугарија.. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер