МОН го одобри букварот на албански јазик, заеднички со Албанија и Косово

Првачињата Албанци во Македонија ќе учат од ист буквар како и нивните врсници од Косово и Албанија - веста за употребата на таканаречениот унифициран буквар на социјалните мрежи ја објави министерот за образование Јетон Шаќири... Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер