Левица ја поднесе инцијативата за Референдум до ДИК

До петок да се соберат сто потписи, а собраниската процедура да помине без опструкции- ова се очекувањата на лидерот на Левица, Димитар Апасиев, кој формално ја достави иницијативата за референдум во ДИК. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер