Владата против предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за брза собраниска седница за уставните измени

Власта го одби предлогот за брза собраниска седница за уставни измени, како што побара лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски со цел, како што тврди, да се види дека неговите сопартијци нема да дадат ниту еден глас ЗА. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер