54 милиони евра годишно планира да собере државата од новите даноци

54 милиони евра годишно планира да собере државата од новите даноци. Министерот за финансии Фатмир Бесими на брифинг со новинарите ги презентираше даночните реформи кои според најавите треба да стартуваат од 1ви јануари. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер