Трошоците растат, платите не го следат истиот тренд

Трошоците за живот секојдневно растат. Со две минимални плати од по 18 000 денари не може ниту да се протурка месецот. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер