Крадците не мируваат летово – дури 233 обивања на домови само за јуни и јули

Крадците не мируваат ниту ова лето – според статистиката до која дојде Канал 5, само за изминатите два месеци пријавени биле дури 233 обивања, од кои најголемиот дел се скопски домаќинства. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер