Нема сомнителен случај на мајмунски сипаници во Македонија

И да има случај на мајмунски сипаници во Македонија, постапката да се потврди дека станува збор баш за тој вирус ќе потрае. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер