Владата прогласи кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија

ЕСМ на 21ви јануари го презема управувањето на БЕГ и топлификација Скопје Север, откако Владата синоќа прогласи кризна состојба со топлинската енергија, информираше министерот за економија Крешник Бектеши. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер