Филипов:„Отворен Балкан“ освен економско има и геополитичко значење

Иницијативата отворен Балкан не може да е замена за ЕУ, но ниту Унијата не може предолго да го задржи статус квото бидејќи останатите светски играчи агресивно сакаат да го освојат овој простор. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер