Заев, Вучиќ, Рама: Од 1 јануари 2023 нема да има граници меѓу Македонија, Србија и Албанија

Од први јануари 2023та година да се укинат границите меѓу Македонија, Србија и Албанија – ова е целта на трите земји во рамките на процесот Мал шенген, со ново име “Отворен Балкан”. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер