Последно нарачаните, први ќе стигнат – руските вакцини утре во 14 часот во Македонија

Утре во 14 часот на скопскиот аеродром ќе стигне првата пратка од руската вакцина Спутник, најави министерот за здравство Венко Филипче. Станува збор за 3.000 дози, со кои од среда ќе почна имунизацијата на повозрасните граѓани. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер