Експертите бараат посебен закон за Водно

Доколку Водно не се третира правилно и не се донесе соодветен закон, можноста таму да се случи сценариото од 2016 година како поплавите во Стајковци е се поголема, предупреди хидрометеорологот Васко Стојов. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер