Универзитетските професори на средба со Царовска: Реформите се потребни веднаш

Пред една недела Сенатот на најстариот универзитет во земјава „Кирил и Методиј“ беше против – а денес професорите од факултетите при УКИМ го пофалија новиот концепт за основно образование. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер