Дел од невладините бараат државната мерка за плати да продолжи и во наредните месеци

Дел од невладините бараат државната помош за исплата на плати да продолжи и во наредните месеци...Според нив, мерката се покажала во добро светло, а зачувани биле илјадници работни места... Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер