МОН и Комисијата за заразни болести по викендов ќе ги утврдат протоколите за училиштата

Децата ќе бидат безбедни во училиште, ако се почитува она што ќе го препорача и комисијата за заразни болести, децидна заменик- министерката за образование Елизабета Наумовска. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер