Конститутивна седница на Собранието најдоцна за 20 дена

Изборниот резултат со мала разлика меѓу главните политички ривали е очекуван и во рамки она она што го проектираат анкетите во предизборјето, велат политичките аналитичари, но ценат дека изненадувачки се резултати во албанскиот блок. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер