Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ го има најголемиот кредибилитет да се бори за состав на новата влада

ВМРО ДПМНЕ изгуби со 10 илјади гласови разлика од коалицијата на СДСМ и БЕСА, но има најголем кредибилитет да формира нова Влада, смета лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер