Вархеји сака гаранции дека изборите ќе бидат фер

Фер и слободни избори, но и доволно време за политичка кампања – ова се очекувањата на еврокомесарот Оливер Вархеји по најавите на власта дека парламентарните избори ќе се одржат на 5ти јули. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер