Трамп се закани дека ќе ја употреби армијата за да им стави крај на немирите низ САД

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ќе ја употреби армијата за да стави крај на немирите кои веќе една недела се шират низ Соединетите држави, поради смртта на Џорџ Флојд во полициски притвор. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер