Драстичен скок на бројот на новозаболени регистрирани 52 нови случаи, четворица починати

Рапидниот раст на новозаболени во последните 24 часа – Институтот за јавно здравје регистрира 52 нови случаи на заразени со ковид-19, половина од нив се во Скопје. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер